اقرؤوا القرآن فان الله تعالي لا يعذّب قلباً وعي القرآن. پيامبر اکرم - صلّي الله عليه و آله - فرمود: قرآن را بخوانيد، به درستي که خداوند دلي را که قرآن را دريافته عذاب نمي کند. نهج الفصاحه، ص 80، ح 426

 

سکوت در مقابل جنایت، روش آزادگان و غیرتمندان روزگار نیست. واقعاً بعضی از کشورهای عربی، کوچکی و ذلت را به نهایت رسانده‌اند

 

«حماس» حزب‌الله جدید منطقه

محمدرضا نوری‌شاهرودی

سکوت در مقابل جنایت، روش آزادگان و غیرتمندان روزگار نیست. واقعاً بعضی از کشورهای عربی، کوچکی و ذلت را به نهایت رسانده‌اند و به جای آنکه بدون تعارف و به صورت شفاف موضعگیری نمایند، با سکوت و با دشمن غدار همراهی می‌کنند. وجدان حاکمان جهان به این سوال چگونه پاسخ می‌دهد که دشمنی که سرزمین شما را اشغال کند، میلیون‌ها انسان بی‌گناه را آواره نماید، سال‌ها شهرهای شما را در محاصره نگه دارد و نگذارد دارو و غذا به فرزندان شما برسد، منازل را با خاک یکسان و ده‌ها هزار نفر از جوانان و هموطنان و اقوام شما را در زندان‌های خود بدون محاکمه و دادرسی نگاه دارد، با او چه می‌کنید؟ آیا نباید از خود دفاع کرد؟ آیا نباید در مقابل هواپیماهای فوق مدرن اف- 16 که خانه و کاشانه مردم بی‌دفاع را ویران و نابود می‌کند، با یک موشک دست‌ساز جوابی به آن همه جنایت داد؟!

متاسفانه پدرخوانده‌های نامشروع ملت یهود یعنی آمریکا و انگلیس هم با سکوت خود و هدایت نامرئی رسانه‌ها نمی‌گذارند عمق توحش و بربریت صهیونیسم غاصب و خائن به صورت واضح و آشکار روشن شود.

اصل ماجرا در تنهاترین شهر جهان از آنجا آغاز شد که غربی‌ها همیشه به دلیل داشتن دموکراسی در کشورهایشان خود را یک سر و گردن بالاتر از دیگران می‌دانند و در محافل مختلف به دلیل حمایت از رای اکثیریت مردم کشورها بدان مباهات می‌کنند. در فلسطین هم انتخاباتی در محیط آرام و بدون تشنج و تقلب برگزار شد و مردم فلسطین این‌بار به گروه طرفدار غرب رای ندادند که باعث تحیر و بهد قدرت‌های بزرگ گردید. از آن روز فشارهای سیاسی، اقتصادی، روانی و امنیتی به شکل بی‌سابقه‌ای بر حماس افزایش یافت به طوری که آمریکا، کانادا و ژاپن کمک‌های خود را به دولت منتخب فلسطین قطع کردند و اسرائیل هم اخلال در وضع معیشتی و رفاهی شهروندان غزه را در دستور کار خود قرار داد. دولت خودگردان هم به جای احترام به رای اکثریت مردم فلسطینی به صورت بی‌سابقه‌ای با اشغالگران همدستی کرد و فشار بر مردم غزه را مضاعف نمود. این روزها غزه غم بارترین شهر جهان است. غروب که می‌شود شهر در تاریکی فرو می‌رود. یهودیها اجازه ورود سوخت برای تنها نیروگاه شهر را نمی‌دهند و این باعث اخلال در وضعیت بیمارستان‌ها و روشنائی معابر و مدارس و پخت نان می‌شود. اسرائیل از ورود گاز خانگی هم ممانعت می‌کند که شهروندان فلسطینی نتوانند غذای روزانه خود را هیه کنند. بیمارستان‌ها علاوه بر آنکه برق ندارند، داروهای حیاتی هم در غزه به شدت کمیاب شده به طوریکه فرزندان بی‌گناه بر روی دستان سرد مادران جان می‌دهند و پزشکان از نبود دارو عذاب وجدان گرفته‌اند. با اینکه غزه 11 کیلومتر با مصر مرز مشترک دارد، متاسفانه دولت مصر هم راه را بر روی بیماران و مواد خوراکی و سوخت و غیره باز نمی‌کند. جای تعجب از زمامداران مصر است که خود را در جایگاه رهبری جهان عرب قرار داده و در محافل به شکلی صحبت می‌کنند که گوئی قیم فلسطینیان هستند ، اما در برابر این همه جنایت اسرائیل هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند و همانند سربازان اسرائیل، مبادی ورودی و خروجی را بر روی این ملت مقاوم و نستوه می‌بندند.

تعریف جدید دموکراسی و حکومت اکثریت آن است که اگر در راستای منافع سیاسی و فرهنگی و اقتصادی غرب و قدرتمندان و لائیک‌های عالم نباشد، ذره‌ای ارزش ندارد. حرکت اسلامی فلسطین(حماس) که به دلیل اشغال سرزمین و محاصره همه جانبه از حق بدیهی و اولیه خود و مقاومت و دفاع جانانه‌ای را آغاز کرده و نگذاشته است که صهیونیست‌ها با همه توان نظامی او را زمین‌گیر کنند، قطعاً به حزب‌الله دیگری در منطقه تبدیل خواهد شد که به گفته شهید «فتحی شقاقی» مسئول فقید جهاد اسلامی فلسطین تا آن هنگام که جهان اسلام رزمنده‌ای چون امام حسین(ع) دارد، هیچ سرزمینی تحت اشغال باقی نخواهد ماند. امروزه ما شاهد گسترش فرهنگ مقاومت و روح غیرت و شهادت‌طلبی فرزندان فلسطین هستیم که دلیل بر آن است که نهضت حسینی در عمق جان مردم غزه ریشه دارد و باعث آن شده که این رزمندگان غیور و مقاوم نگذارند صهیونیست‌ها به اهداف از پیش طراحی شده خود دستی یابند.

 

 

کـل بازديد ها :
١٥٠٩٤٨٢   نفر