اقرؤوا القرآن فان الله تعالي لا يعذّب قلباً وعي القرآن. پيامبر اکرم - صلّي الله عليه و آله - فرمود: قرآن را بخوانيد، به درستي که خداوند دلي را که قرآن را دريافته عذاب نمي کند. نهج الفصاحه، ص 80، ح 426

سخن درباره امام خمینی (ره) اگر از اهل فقه و فلسفه و عرفان بیان نشود ظلم به تاریخ و آیندگان است اما همه مایلند به مقدار بضاعت خویش از جاذبه های آن محب و مراد بی اختیار خوشه ای برچینند. امام خمینی (ره) که با حمایت و پشتیبانی مردم و استبداد و استعمار چیره گشت. و با ندای آزادی خواهی و استقلال طلبی آنچنان شور و شعور و حماسه و شکوه در تاریخ ملت ایران آفرید که همانند پیامبران و اولیای خدا راه و رسمش در گستره زمان و پهنه تاریخ جاودانه خواهد ماند. قیام 15 خرداد جایگاه ویژه ای در تاریخ انقلاب اسلامی دارد تا جایی که امام (ره) آن را مبداء اولین شکوفه حرکت این جنبش بزرگ قلمداد نمودند. در این روز بود که میثاق مردم در پیروی از فرهنگ دینی و مرجعیت شیعه با خونشان قرین گشت و اندیشه و ارزش های ناب دینی جایگزین تفکر اسلام سلطنتی و التقاطی و امریکایی گردید.

قیام شجاعانه خردادیان در اوج قدرت رژیم ژهلوی که ایران را مراکز امنی برای بیگانگان تبدیل نموده بود باعث شد که سرنوشت جهان اسلام و کشورهای منطقه در مسیر دیگری رقم زده شود. قیاس این قیام با وقایع بزرگی نظیر قیام تنباکو و نهضت مشروطیت و ملی شدن نفت قیاس مع الفارق است چون در حرکت های مورد اشاره دشمن توانسته بود با حذف و کمرنگ ساختن رهبری دینی و گرایش های مذهبی آن را با شکست مواجه سازد اما این بار این فرزند راستین سید الشهدا در عاشورای غربت اسلام در ایران ان چنان عزم شوم غارت گران را که برای نابودی اسلام و استقلال سیاسی و فرهنگی و اقتصادی کمر بسته بودند افشا و برملا ساخت تا برای همیشه آن محیط خفقان جهنمی به وسیله این اصلاح طلب بزرگ از فراز این کشور مظلوم رخت بر بست و صفا، صداقت، آزادی، اخلاق، عدالت، توسعه و قانون مداری جانشین آن گردید.

نام امام خمینی (ره) یاداور ایمانع ایثار و جانفشانی برای اسلام، قرآن و ایجاد وحدت و همدلی همه اقوام و گروه ها و طوایف مختلف است. نام امام خمینی (ره) یادآور راهی است که همه انبیاء ، اولیاء و فقها در طول تاریخ برای ایجاد ان تلاش نمودند و خون مقدسشان را در راه آن ارزانی داشتند تا آن حکومت ایجاد شود، حکومتی که نام و یاد و کار برای خدا در طلیعه اعمالش بوده و فرامین و دستورات الهی چراغ زندگی امتش باشد.

رییس کمیته بین الملل حزب اعتماد ملی

 

کـل بازديد ها :
١٥٠٩٤٦٤   نفر